Forsiden, Historiske dokumenter

BrugerForeningen arrangerer juleaften for juleløse.

Som tidligere år arrangerer BrugerForeningen en hyggelig juleaften for juleløse stofbrugere m.fl. – der ønsker at deltage foreningens traditionsrige julefejring. – med smukt pyntet juletræ, små praktiske julegaver, god dansk julemad – […]

Som tidligere år arrangerer BrugerForeningen en hyggelig juleaften for juleløse stofbrugere m.fl. – der ønsker at deltage foreningens traditionsrige julefejring.

– med smukt pyntet juletræ, små praktiske julegaver, god dansk julemad – flæskesteg med rødkål, kartofler og brun sauce – samt ris ala mande med kirsebærsauce og selvfølgelig en mandelgave. Og for dem der ikke spiser svinekød er der helstegt and med svesker og det samme tilbehør nævnt ovenfor.

Den 24.12. kl. 18:30 – ? – og du er velkommen til at dukke op nogle timer før og være med til at pynte op og forberede aftenen.

Kom forbi og skriv dig på tilmeldingen (der ligger ved gæstebogen) senest torsdag den 22.12. kl. 16.00.

Husk at medbringe julehumør 😉

Vi ses juleaften

Kærlig hilsen

Jørgen K. & aktivistgruppenindgang

Foreningens indgang set fra

Blågårds plads 5 – 3. etage.